Venkov - aktuální informace

4.4.2022

V Krkonoších se oceňovali noví nositelé regionální značky

Celkem 4 nové zájemce o regionální značku Krkonoše originální produkt® ocenila certifikační komise při jarní certifikaci v malebném prostředí Doteku – v domě obnovy tradic, ekologie a kultury v Horním Maršově. O tuto značku, která je zárukou místního původu, se ucházelo celkem 7 zájemců v kategoriích zemědělské a přírodní produkty, spotřební zboží a umělecká díla. Místní původ však není jedinou podmínkou pro udělení značky. Značené výrobky musí přispívat k dobrému jménu regionu, proto musí být také kvalitní, šetrné vůči životnímu prostředí a jedinečné ve vztahu ke Krkonošům.

29.11.2021

Také Ježíšek nakupuje regionální vánoční dárky

Listopad je pro mnohé měsícem, kdy své blízké oslovují s otázkou, co by si přáli najít pod stromečkem. Inspirací Vám může být web Regiony sobě, který připravily místní akční skupiny (MAS). Najdete zde široký výčet tipů na dárky od lokálních producentů z Královéhradeckého kraje, ale také regionální produkty pro přípravu štědrovečerní tabule.

30.6.2021

Pozvánka "Děti dětem"

Místní akční skupina Hradecký venkov srdečně zve na vernisáž obrazů, které malovaly děti z mateřských škol v rámci kouzelné arteterapie.

 

Rádi se s vámi setkají u skleničky něčeho dobrého ve čtvrtek 1. července od 18 hodin na NáPLAVCE (nám. 5. května 835, 500 02 Hradec Králové), kde proběhne slavnostní zahájení výstavy a obrazy zde budou k prodeji.

 

Výtěžek z prodaných obrazů půjde na konto nadačního fondu SPOLU NA DRAKA, konkrétně Zdendovi z HK, který trpí spinální muskulární atrofií. 

 

K poslechu zahraje SAXTET ze ZUŠ Střezina a celým programem nás provede moderátor Jan Nevečeřal. 

 

Těšíme se na další setkání s Vámi.