Aktuality

23.květen Kraj prostřednictvím dotací podpoří provozovatele sociálních služeb

Kraj prostřednictvím dotací podpoří provozovatele sociálních služeb

Královéhradecký kraj v červenci vyhlásí dotační program na podporu sociálních služeb v regionu pro letošní rok s alokací více jak 40 milionů korun. Finanční prostředky pomohou s běžnými provozními náklady provozovatelům v krajské síti sociální služeb. Žádosti o podporu budou provozovatelé moci podávat od 1. do 31. července 2024.

21.květen V Hostinném vznikne nový domov pro seniory. Městu s výstavbou pomůže kraj

V Hostinném vznikne nový domov pro seniory. Městu s výstavbou pomůže kraj

Královéhradecký kraj finančně podpoří město Hostinné při výstavbě nového domova pro seniory. Nové zařízení s 56 lůžky město postaví za 100 milionů korun včetně DPH, přičemž samo město vynaloží ze svého rozpočtu 20 milionů korun. Výdaje ve výši 80 milionů korun pokryjí dotační prostředky kraje, případně i státu. Senioři by se do něj měli nastěhovat už ve druhé polovině roku 2026.

20.květen Na oslavě 21 let Czech-American TV se podílí i studenti z Univerzity Hradec Králové.

Na oslavě 21 let Czech-American TV se podílí i studenti z Univerzity Hradec Králové

Nekomerční televizní společnost Czech-American TV právě slaví 21 let od svého založení, během nichž přinesla divákům v zahraničí nespočet poutavých pořadů o České republice. Vznikla díky snaze svého zakladatele, Johna Honnera, rodáka z Jižní Moravy. Ten se po vzoru někdejšího pořadu státní rakouské televize „Hello Austria, Hello Vienna" rozhodl stejným způsobem zviditelnit také svou vlast. Založil v Americe neziskovou organizaci, která se během své existence stala důležitým zahraničním propagátorem Česka. Dodnes přispívá k posílení povědomí o ČR jako o zajímavé, bezpečné a půvabné turistické destinaci.

16.květen PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY: Kraj nabízí pomoc uchazečům, kteří se nedostali na žádnou ze zvolených škol

PŘIJÍMAČKY: Kraj nabízí pomoc uchazečům, kteří se nedostali na žádnou ze zvolených škol

Stejně jako ve zbytku republiky se i v Královéhradeckém kraji dnes uchazeči dozvěděli výsledky své přijímací zkoušky, a tedy i verdikt o přijetí na jimi vybrané střední školy. Letošní novinkou je elektronický systém, kde si žáci mohli navolit až tři školy v rámci vlastních priorit. Ukázalo se ale, že ne každý zvolil správnou strategii při výběru tzv. „záchranné volby“ a nebyl přijat na žádnou z vybraných škol. Královéhradecký kraj se rozhodl takovým uchazečům pomoci zorientovat v jejich situaci.

16.květen Hledáme projekty neziskových organizací a sociálních podniků pro druhý ročník Burzy filantropie v Královéhradeckém kraji

Hledáme projekty neziskových organizací a sociálních podniků pro druhý ročník Burzy filantropie v Královéhradeckém kraji

První Burza filantropie v Královéhradeckém kraji skončila velkým úspěchem. Kraj proto vyhlásil další ročník a nyní přijímá přihlášky projektů, které se chtějí ucházet o podporu donátorů z řad soukromého i veřejnoprávního sektoru. Přihlásit svůj projekt je možné do 14. června s tím, že samotná burza se uskuteční na konci září.